Tüm Kategoriler

Yeni Başlangıçlar – Beginners

Yeni Başlangıçlar – Beginners
David Fincher A Dangerous Method – David Cronenberg

Filmin Özeti :

  Mike Mills, hayat, duygular ve deneyimler hakkında sıcacık, eğlenceli ve duygusal filmi Yeni Başlangıçlar’la bir baba ve oğlun hikâyesini ve onların kendi hayatlarını nasıl sürdürmeye çalıştıklarını anlatıyor. Christopher Plummer tarafından canlandırılan baba Hal, eşcinsel olduğu uzun yıllardır bilmektedir ama karısınının ölümünden altı ay sonrasında kadar kimseye açıklamaya cesaret edememiştir. Gerçeği oğluna söyledikten sonra ise artık istediği gibi yaşaması için önünde bir engel kalmaz özellikle de ölümcül türde kanser olduğunu öğrendikten sonra.

  Bu sırada oğlu Oliver babasını daha iyi anlamaya başlar. Aralarındaki mesafeli ilişki tamamen değişmiştir. Yıllarca ailesinin birbirlerine karşı soğuk davranışlarını izleyerek yetişmiş ve kişiliğini onların ilişkisine göre oluşturmuştur. Ama babasının ölümünden sonra 2003 yılında geçmişi hatırlayarak kendi hayatını, kişiliğini Fransız bir oyuncu olan sevgilisi Anna ile olan ilişkisini bu yeni bakış açısıyla oluşturmaya çalışır.

  Mike Mills, kendi hayatından bazı parçalar taşıyan, senaryosunu yazıp yönettiği Yeni Başlangıçlarda, ucuzlaştırmadan duygusal ve komik olunabileceğini, hikâye de boşluklar bırakmadan ve izleyicinin kafasını karıştırmadan karmaşık bir yapının zevkle izlenen bir filme dönüştürülebileceğini çok güzel bir örnekle göstermiş. Film bu yılın izlenmesi gereken yapımlarından biri diyebiliriz.

 

Yönetmen : Mike Mills

Oyuncular : Ewan McGregor, Christopher Plummer and Mélanie Laurent

Tür : Komedi, Dram

Senaryo : Mike Mills

Fragman Link : http://www.youtube.com/watch?v=DFM3AE64bgw

IMDB Puanı :7.4/10

 

© 2018