Tüm Kategoriler

The Artist

The Artist
Oyuncular David Lynch

Filmin Özeti:

2011 Cannes film festivalinde başrol oyuncusu Jean Dujardin’e en iyi erkek oyuncu ödülünü getiren The Artist
kesinlikle sezonun ses getirecek filmlerinden biri. Çeşitli festivallerde büyük beğeni toplayan Fransız yapımı film
İstanbul’da düzenlenen Film Ekimi’nde de yer aldı.

Siyah-beyaz ve sessiz çekilen The Artist Hollywood’un en güzel yıllarını perdeye taşıyor.
1927-1931 yılları arasında geçen hikâyede ses’in filmlere girmesiyle yaşanan değişim bu dönemde aktörlerinin birçoğunun göçmen olması ve henüz seslendirmenin yapılamadığı göz önüne alındığında yıkıcı olur. George Valentine’ de dönemin en ünlü aktörlerinden biri olmasına rağmen hızla gözden düşmekten kurtulamaz.

Filmin birçok açıdan benzersiz olduğu söyleyebiliriz. Sinemanın anılarda kalan siyah–beyaz ve sessiz dönemini modern dokunuşlarla günümüze taşıyışındaki ustalık görülmeye değer. Ayrıca kullanılan mekanlar, müzikler, oyunculuklar ki buna sevimli olduğu kadar yeteneğiyle şaşırtan köpek de dahil her şeyiyle dörtdörtlük bir film çıkmış ortaya.

Michel Hazanavicius filmin hem yönetmeni hem de senaristi olarak muhteşem bir iş çıkarmış. Her detayın dikkatle düşünüldüğü yapımda film posterleri, sokak işaretleri bile özenle kullanılmış. Tekrar tekrar izlemekten zevk alacağınız esprili, hareketli ve görüntüleri ile büyüleyici, kusursuz bir film. 

Yönetmen : Michel Hazanavicius

Oyuncular : Jean Dujardin, Berenice Bejo, John Goodman,James Cromwell, Penelope Ann Miller, Missi Pyle, Bitsie Tulloch, Ben Kurland

Tür : Müzikal, Drama, Romantik

Senaryo : Michel Hazanavicius

Yapımcı :

Fragman Link : http://www.youtube.com/watch?v=O8K9AZcSQJE

IMDB Puanı :8.4/10

© 2018