Tüm Kategoriler

Natalie Portman

Natalie Portman
Oyuncular Şey - The Thing

 9 haziran 1981 Kudüs doğumlu Portman, genç yaşlarında Amerika’ya taşınır. Başarılı akademik derecelerle liseden mezun olur ve Harvard’da kabul edilir. Henüz 11 yaşındayken bir ajans tarafından pizzacıda yemek yediği sırada keşfedilir. Model olması için teşvik edilen Portman tercihini oyunculuktan yana kullanır.

 Birkaç oyunda yer aldıktan sonra 1994’de Léon ‘da oynadığı rolle milyonların sevgisini kazanır. Heat, Beautiful Girls ve Mars Attacks! filmlerinde başarılı oyunculuklar sergiler. 1999 yılında rol aldığı Star Wars: Episode I - The Phantom Menace’deki Kraliçe Amidala rolü ile büyük bir izleyici kitlesine ulaşan Natalie Portman sonrasında Anywhere But Here, Where the Heart Is gibi filmlerinde rol alır.

 Goya’nın Hayaletleri, Paris Seni Seviyorum, Boleyn Kızı, Portman’ı 2000’li yıllarda izlediğimiz diğer filmlerdir. Closer’daki performansıyla Altın küre en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü alırken Oscar ve Bafta ödüllerine de aday gösterilir. 2011 yılının belki de adından en çok söz ettiren oyuncusu olan Natalie Portman, Black Swan’daki muhteşem oyunculuğuyla en iyi kadın oyuncu Oscar’ına layık görülür

© 2018