Tüm Kategoriler

Mutlu Bir Gün - Another Happy Day

Mutlu Bir Gün - Another Happy Day
Roman Polanski Aşkın Formülü Yok – I Rymden Finns Inga Känslor

Filmin Özeti :

  Oğlu Dylan’ın düğününe katılan Lynn (Ellen Barkin), yargılayıcı annesi, mesafeli eski kocası ve onun patronluk taslayan karısı ile de karşılaşmak zorunda kalır. Törenin sonuna yaklaşılırken Lynn’de gittikçe çileden çıkmaktadır. Neşeli olması gereken düğün her an şairane bir aile faciasına dönüşmek üzeredir. Yirmi yıl önce parçalanan ailede bu kararın herkesi nasıl etkilediğine, kapanmayan yaraların nasıl derinlerde hala kanamaya devam ettiğine tanık oluruz.

  Ünlü oyuncuların yer aldığı filmde özellikle Ellen Barkin orta yaşlı anne karakteriyle muhteşem bir iş çıkarmış. 2011 Sundance festivalinde en iyi senaryo ödülünü alan filmin hem yönetmeni hem de senaryo yazarı Sam Levinson bu aile dramına komedi unsurlarını dengeli şekilde yerleştirmeyi başarmış. Stoic, What Just Happened? gibi filmlerde rol alan Sam Levinson yönettiği ilk filmle hem yönetmen hem de yazar olarak çok başarılı bir iş çıkarmış.

 

Yönetmen : Sam Levinson

Oyuncular : Ellen Barkin, Ezra Miller, Kate Bosworth, Demi Moore, Thomas Haden Church, George Kennedy, Ellen Burstyn, Michael Nardelli, Daniel Yelsky

Tür : Dram

Senaryo : Sam Levinson 

Fragman Link : http://www.youtube.com/watch?v=LuW2UgYSsTQ

IMDB Puanı :6.6/10

© 2018