Tüm Kategoriler

Katilin Yüzü - Faces in the Crowd

Katilin Yüzü - Faces in the Crowd
Natalie Portman Angeline Jolie

Filmin Özeti :

Julien Magnat’ın senaryosunu yazıp yönettiği, başrolünde Milla Jovovich’i izlediğimiz Katilin Yüzü orijinal hikâyesiyle ve kurgusuyla dikkat çekiyor. Arkadaşlarıyla buluştuktan sonra evine yalnız dönmekte ısrar eden Anna bir cinayete tanık olur ve görüldüğünü anlayan seri katilin saldırısına uğrar.

Köprüden düşen Anna hayatta kalmıştır ama başına aldığı darbe nedeniyle yüz körlüğü olarak adlandırılan, insanların yüzlerini hatta kendi yüzünü bile tanıyamamasına neden olan Prosopagnosia hastalığı ile uyanır. Bu hastalık katilin kim olduğunu söyleyebilmesini engellediği gibi hayatının gidişatını da değiştirir. Yönetmenin kullandığı teknik, özellikle Anna’nın perspektifinden görülen sahnelerde onun yaşadığı karmaşayı yakından hissettirirken gerilim türüne de yeni bir soluk getiriyor.

Hiç düşmeyen temposuyla da övgüyü hak eden film uzun zamandır eksikliğini hissettiğimiz katil kim hikâyelerine özlemimizi gideren izlenmeye değer bir yapım.

Yönetmen : Julien Magnat

Oyuncular : Milla Jovovich, Sarah Wayne Callies, Julian McMahon, Michael Shanks, Sandrine Holt, Marianne Faithfull, Valentina Vargas, David Atrakchi, Anthony Lemke, Medine Hahn, Adam Harrington, David Ingram, Nels Lennarson, Chris Kalhoon, Stephen Huszar

Tür : Dram, Gerilim, Korku, Psikolojik

Senaryo : Kelly Smith, Julien Magnat

Yapımcı : Milla Jovovich, Sylvain White, David Cormican, Scott Mednick, Clément Miserez

Fragman Link : http://www.youtube.com/watch?v=eqU6xlD6fbA IMDB Puanı : 5.7/10

© 2018