Tüm Kategoriler

Jonny Depp

Jonny Depp
Paris’te Gece Yarısı - Midnight in Paris Bisikletli Çocuk- Le Gamin Au Vélo

  9 haziran 1963 ABD doğumlu Depp, on beş yaşında okulu bırakır ve müzisyen olma hayalini gerçekleştirmeye çalışır.
Bir grup kurarak müzik yapmaya başlar. Nicolas Cage’le tanışan Depp onun aracılığıyla 1987’de Tv dizisi “21 Jump Street” de ilk rolünü alır.

  90’lı yıllarda bir süre daha gençlik dizilerinde rol alan Jonny Depp, Tim Burton’ın yönettiği Edward Scissorhands’de ilk başrolünü alır. Filmin başarısından sonra Depp’in popülaritesi artar. Bir sonraki filmi Ed Wood’da yine yönetmen Tim Burton’la çalışır 1997 yapımı Donnie Brasco’da Al Pacinoil birlikte çalışır. Fear and Loathing in Las Vegas, The Astronaut’s Wife ve Sleepy Hollow, Chocolat, Deep’in 90’lı yıllarda rol aldığı filmlerdir.

  Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl ile büyük ilgi çeken ve Oscar ödüllerinde en iyi erkek oyuncu adayı olan Jonny Depp, From Hell, Once Upon a Time in Mexico ve 2005’de Charlie and the Chocolate Factory ile başarısını sürdürür. Secret Window, Finding Neverland ve The Libertine son yıllarda rol aldığı filmlerinden bazılarıdır. 2012’de Türkiye’de vizyona girecek The Rum Diary’de efsane gazeteci Hunter S. Thompson’ı canlandıran Jonny Depp filmdeki farklı tarzıyla dikkat çekiyor.

© 2018