Tüm Kategoriler

Elena - Andrey Zvyagintsev

Elena - Andrey Zvyagintsev
Martin Scorsese Puss in Boots

Filmin Özeti :

Uzun zamandır kızıyla pek görüşmeyen Vladimir kalp krizi geçirdikten sonra pek fazla ömrü kalmadığını fark eder. Hastanede kaldığı dönemde kızıyla aralarındaki buzlar biraz erimiştir ve zengin biri olan Vladimir varlığını kızına bırakmak konusunda bir karar vermek üzeredir.

Vladimir’in hayatının geç bir döneminde tanıştığı yumuşak başlı bir ev kadını olan Elena’nın ilk evliliğinden bir oğlu vardır. İşsiz oğluna sürekli parasal destek sağlamak zorundadır ve bu durum Vladimir’le Elena’nın arasında süregiden bir sorundur.Vladimir mirasının yarısını kızına bırakma düşüncesini Elena’ya söylediğinde, bu uysal ev hanımı, oğluna ve iki torununa rahat bir hayat verebilmek için tercih yapmak zorunda kalır.

Dönüş ve Sürgün filmleriyle tanıdığımız Andrei Zvyagintsev, bu kez ailevi bağların kendine özgü yapısı ve bireyler arasındaki kolayca kırılabilir ilişkiler üzerinde duruyor ve yine diğer filmlerinde olduğu gibi son filminde de diyalogları cimrice kullanışıyla çok çarpıcı bir gerçeklik duygusu uyandırıyor. 

Yönetmen : Andrei Zvyagintsev

Oyuncular : Yelena Lyadova, Nadezhda Markina and Aleksey Rozin

Tür : Dram

Senaryo : Oleg Negin

Fragman Link : http://www.youtube.com/watch?v=6-x-d4zldp8

IMDB Puanı :8.1/10

© 2018