Tüm Kategoriler

Dünyada Bir Gün – Life In A Day

Dünyada Bir Gün – Life In A Day
Roman Polanski Senin İçin - Restless

Filmin Özeti :

  Dünyanın 192 ülkesinden gönderilen tamamı 4500 saat tutan 80 bin film sadece insanlığın bir gününü 24 temmuz 2010 tarihini belgelemek için bir araya getirildi. Youtube’un beşinci yılını kutlamak için yapılan çalışmada Kevin Macdonald’ın yönetimindeki kalabalık bir kadro yer aldı. Prodüktörlüğünü Ridley Scott’ın yaptığı film gelecek nesiller için dünyada bir günün nasıl yaşandığını belgeleyen filmde sıradan insanların sıradan bir günde yaşadığı, tanık olduğu olaylar gösteriliyor.

  Film, dünyanın dört bir yanında birbirinden habersiz de olsalar insanoğlunun ne çok ortak noktası olduğunun, aynı değerleri paylaştığının bir belgesi ve bu küçük mavi gezegende birlikte yaşayabileceğimizin de işareti aynı zamanda. Çoğunluğunda eğlencenin arkasındaki kederin gösterildiği parçalar bu gerçeğin altını bir kez daha çiziyor.

  Dünyadaki yaşamın narinliğini, güzelliğini ve tabiki vahşet ve gaddarlığını farklı bakış açılarıyla ortaya koyuyor. Ama Dünyada Bir Günün en önemli özelliği filmin tamamen gerçeği gösteriyor olması. 2011’in kesinlikle kaçırılmaması gereken yapımlarından biri.

Yönetmen : Kevin Macdonald, Natalia Andreadis

Oyuncular : Cindy Baer, Moica Waechter, Caryn Waechter

Tür :Belgesel

Senaryo :

Yapımcı: Kevin Macdonald, Scott Macdonald

Fragman Link : http://www.youtube.com/watch?v=bT_UmBHMYzg

IMDB Puanı :8.1/10

© 2018