Tüm Kategoriler

Bir Gün - One Day

Bir Gün - One Day
Salgın - Contagion Natalie Portman

Filmin Özeti :

 David Nicholls’ın aynı adlı romanından uyarlanan Bir Gün çok farklı yaşam tarzlarından gelen iki insanın ilişkisini anlatıyor. Üniversitenin mezuniyet töreninde tanışan Emma ve Dexter’ın birlikte geçirdikleri geceden sonra kendi yollarına gitmeleriyle başlayan film izleyicisini, her 15 Temmuzda onların hayatlarının herhangi bir noktasına tanık olacağı, 20 yıl süren bir yolculuğa çıkartıyor.

 İlişkilerin karmaşık yapısını gerçekçi tarzıyla aktaran filmde aralarındaki farklara rağmen birbirlerini seven iki insanın eğlenceli ve bir o kadar da hüzünlü ilişkisi farklı duyguları bir arada yaşatıyor. Aşkı ve kaybetmeyi, zamana ve mesafelere direnen arkadaşlığın anlamını yeniden düşünmenizi sağlıyor.

 Başrollerdeki Anne Hathaway ve Jim Sturgess başarılı oyunculuklarıyla dikkat çekerken Yeni Başlayanlar İçin İtalyanca filmiyle tanıdığımız yönetmen Lone Scherfig, romanın okuyucularını sıklıkla hayal kırıklığına uğratan uyarlama meselesinin üstesinden gelerek edebiyat severlerin takdirini kazanacak gibi görünüyor.

Yönetmen : Lone Scherfig

Oyuncular : Anne Hathaway, Jim Sturgess, Romola Garai, Patricia Clarkson

Tür : Romantik, Dram

Senaryo : David Nicholls

Yapımcı : Tessa Ross, Nina Jacobson, Jane Frazer, Raphaël Benoliel

Fragman Link : http://www.youtube.com/watch?v=OkBdjJpd3aQ IMDB Puanı :6.6/10

© 2018